Güzellik Planlarınızın Zamanını Nasıl Ayarlayacaksınız?

Botoks, lazerler, cilt sıkılaştırma ve birçok cilt bakımı seçeneklerine sahip olmak çok güzel, fakat bunları kullanmaya başlamak için gereken zamanı nasıl bileceksiniz? Güzellik planlarınıza bunlardan bir veya daha fazlasını eklemeyi hangi yaşta düşünmelisiniz? Yoksa bir şeyleri düzeltmeye çalışmak için çok mu geç kaldınız? İşte güzellik müdahaleleri için bazı öneriler:

cilt

cilt

20’li Yaşlar

Yüzünüzü, boynunuzu, ellerinizi her sabah güneşten korumaya başlamak için asla erken değildir. Her sabah bir kez yatırım yaptığınızda 30 saniye, cildinizi yıllarca yaşlanmadan kurtaracaktır. Sahip olmadığınız sorunları düzeltmeyin. 25 yaşındaysanız ve belirgin çizgileriniz yoksa Botox, Dysport’a başlamak zamanınızı ve paranızı boşa harcamaktır. Yalnızca sorunlar geliştiğinde başlayın ve kim bilir, şanslı olabilir ve hiç ihtiyacın olmayabilir.

30’lu Yaşlar

30’ların ortalarında, çoğu kadın ve erkek kaş çatma çizgileri, karga ayakları veya üst dudak çizgileri göstermeye başlar. Bu genellikle Botox gibi küçük dozlarda önleyici tedavilere başlamak için iyi bir zamandır. Ayrıca 30’larından başlayarak fotorejenerasyon-cilt soyma uygulamalarından fayda görebilir. Küçük kahverengi lekeleri, ölü derileri temizler ve cilt dokusunu iyileştiren küçük bir kolajen üretir.

cilt güzelliği

cilt güzelliği

40’tan Sonra

40-50 yaşları arasında çoğu kadın ve erkeği etkileyen hacim kaybının (sarkma) erken belirtilerine, doldurucular yardımcı olabilir. Yılda iki kez bir şırınga veya iki hiyalüronik asit dolgu maddesi ile başlamak sarkmayı geciktirir. Lazer tedavileri bu çağda özelleştirilmelidir. Thermage, Ultherapy gibi cildin sıkıştırılmasından fayda sağlayabilecek birisi olabilirsiniz veya Fraxel Dual ya da fraksiyonlu CO2 lazeri gibi daha yoğun lazer cilt iyileştirmesine ihtiyaç duyabilirsiniz.

60’tan fazla iseniz cildiniz bu yeni teknolojilerle hala dikkat çekici ve güvenle iyileştirilebilir, ancak biraz daha zaman, daha fazla tedavi ve daha fazla masraf gerektirir.

Yanıtla