Makyaj ile Burun Küçültme

 Birçok kadın burnundan şikayetçi. Bunun için estetik operasyon yaptırmak istemeyen ya da yaptıramayan kadınlar ise çareyi makyajda buluyor. Fakat bu aşamada yapılacak olan yanlışlar oldukça ciddi sonuçları beraberinde getirecektir.

burun küçültme

burun küçültme

Makyaj ile Burun Küçültme Nasıl Yapılır?

Bu aşamada atılması gereken ilk adım, burnun büyük olan kısmına uygulanacak olan fondötenin seçimi olacaktır. Fondötenin koyu renkte seçilmesi önemlidir. Uzun burunlu kadınlar, koyu renkli kapatıcıyı burun uçlarına uygulayabilir. Geniş burunlu kadınlar ise burunlarının yan kısımlarına gölgelerinde yapabilirler. Böylece burun oldukça güzel bir görünüme erişmiş olacaktır.

Kemikli burna sahip kadılar ise kemiğin üzerine koyu renkte kapatıcıyı uygulamalarından sora makyaj fırçası ile kapatıcı eşit bir şeklide dağılmalıdır. Yapılacak olan bu işlem ile beraber burundaki kemikli yapı çok daha normal görünüme erişmiş olacaktır.

burun

burun

Burnunda yamukluk bulunuyorsa, kadınlar bunu gizlemek için kapatıcı çalışmasını gölgeleme şeklinde işlem yapılmalıdır. Burnun açıkta kalan kısmına koyu renkte gölgelendirme yapılırken diğer yana ise açık renkte gölgelendirme yapılmalıdır.

İşlemlerin doğru yapılması sonrasında ise ortaya oldukça etkili bir görünüm çıkmış olacaktır. Lakin makyaj ile burnun küçültmesi işlemi yapılacağı zaman mutlaka kapatıcının üzerine pudra uygulaması yapılmalıdır. Çünkü bu sayede yapılmış olan makyajın sabitlenmesi sağlanmış olacaktır. Gerçekleştirilen diğer işlemler sonrasında ise kadınların yüz kısımları tamamen onların istekleri gibi şekillendirilerek etkili bir görünüm ortaya çıkartılmış olacaktır.

Yanıtla