Cilt Bakımında Doğal Yağlar

Çoğu kadının en çok istediği şeydir, bebek cildi gibi bir cilde sahip olmak. Bir diğer değişle de; porselen gibi bir cilde sahip olmak… Bunun için kimisi kozmetik ürünler kullanırken kimisi de kimyasal tedavilere başvurur. Oysaki cilt güzelliği için kullanılması gereken asıl ürünler doğadadır…

Japon kadınlar, Koreli kadınlar, Hint kadınlar… Bu kadınların neden bu kadar güzel olduğunu, ciltlerinin neden kusursuz olduğunu düşündüğünüz mü hiç? Çünkü onlar yüzlerini doğal yağlara emanet ediyorlar.

cilt

cilt

Cilt Güzelliği İçin Nasıl Bakım Yapmak Gerekir?

Cildinizin güzel olması için her şeyden önce temiz olması gerekir. Cilt temizliğine dikkat etmedikçe, sağlıklı ve güzel bir cilt elde etmek mümkün olmayacaktır. Her gün düzenli olarak cilt temizlenmeli ve nemlendiricilerle desteklenmelidir.

Doğal yağlar meselesi de tam bu noktaya devreye giriyor işte. Temizlenen cildi doğal yağlarla nemlendirmek, cilt güzelliğinin en önemli noktalarından… İşte Japon, Koreli ve Hint kadınlarının yaptığı; tam da bu! Peki hangi yağlar kullanılabilir?

Japon kadınların cilt güzelliği için kullandıkları en gözde yağ, KAMELYA YAĞI. Yani Japonlar o porselen ciltlerini bu yağa borçlular. Bu yağ, diğer yağlar gibi gözenekleri tıkamıyor. Ve yağlandırmıyor. Çok kolay bir şekilde emilip, cildi nemlendiriyor. Ayrıca; bu yağ sadece cilt için değil, saçlar da dahil tüm vücut için de kullanılabiliyor.

cilt bakımı

cilt bakımı

Faydası çok olan bir diğer yağ da, Hint kadınların güzelliğinin sebebi olan HİNT YAĞI. Kırışıklık, çizgiler, cilt sorunları… Güzellik bakımından aklınıza gelebilecek her türlü şey için kullanabilirsiniz.

Cilt bakımında faydalı bir diğer yağ da KANTARON YAĞI. Bu yağ; sivilceli ciltlerde tedavi edici özelliğe sahip. Ayrıca açık yaralara da çok iyi gelen bir yağ.

Son olarak da OZON YAĞI diyelim. Bu da cilt leke tedavisinde vs. oldukça başarılı bir yağ.

Daha bir sürü doğal yağ sayılabilir. Fakat cilt güzelliğiniz için en önemlisi de şudur ki, bol su tüketmek!

1 Yorum

  1. Aysel 19 Haziran 2017 Yanıtla

Yanıtla