Akneli Cilt Bakımı

Sivilce yani akne, her yaştan insanın sıklıkla karşılaştığı sorunlardan bir tanesi. Öyle ki pek çok kişi bu sorunlardan ötürü uzun süreler boyunca akne tedavisi görüyorlar. Ancak bu tedavi esnasında yaptıkları yanlışlardan ötürü ciltlerindeki akne sorunu çok uzun süreler boyunca onların karşısına çıkıyor.

akne

akne

Cildinize Zaman Verin

Akneler ciltte biriken yağlar ya da hormonların farklı çalışması , kandaki bazı değerlerin değişim göstermesi gibi birçok farklı sebepten ötürü kendini gösterebilmektedir. Dolayısıyla kulaktan dolma bilgiler ile akneleri yok etmek yerine mutlaka profesyonel anlamda tedavi olunması, ilerleyen dönemlerde ciltte çok daha ciddi sorunların çıkmasının önüne geçecektir.

Yapılacak olan yanlışlıkların sonrasında ciltteki akneler giderilmek istenirken başta gözenek ve iz sorunu kendini gösterecek; kişiler bir de ek olarak bunları gidermek adına tedaviler yaptırmak zorunda kalacaktır.

akneli cilt

akneli cilt

Akne tedavilerinde yalnızca ilaçlar önemli değildir. Bununla beraber cilt bakımına da dikkat edilmesi önemlidir. Şimdilerde geçmiş dönemlere oranla akneli ciltlerin gerek yağ dengesinin sağlanması gerekse aknelerin kurutulmasına yardımcı olunması adına gerekli olan şeyleri içerisinde barındırmaktadır.

Birçok kişinin bu aşamada dikkat etmesi gereken detaylardan bir tanesi ise maske kullanmaması. Çünkü maske ve bu tarzda ürünler aslında cilde yayılırken akneli olmayan bölgeye aknenin enfeksiyonu yayılacak ve bu durumda da yüzün tüm kısımlarında akne sorunu görülebilecektir. Bunun yerine doktor kontrolünde temizlik ve bakım işlemleri yapıldığı takdirde, kısa bir sürede cilt istenilen güzel görünümüne erişmiş olacaktır.

Yanıtla