Burun Estetiğinde Büyük Yenilik

Dünya genelinde en sık uygulanan estetik ameliyatların başında burun estetiği (rinoplasti) geliyor. Burun şekliniz düzeltilmesi, burun ucunun şeklinin değiştirilmesi ya da burun kemiğine yapılan müdahaleler ile açık veya kapalı olarak gerçekleştirilebilen burun estetiği ameliyatları artık hasta açısından çok daha kolay bir iyileşme süreciyle atlatılabiliyor. Çünkü bu ameliyatlara yeni teknikler kazandırılıyor ve bu yeni teknikler sayesinde sadece ameliyat esnasında değil ameliyat sonrasında da başarılı sonuçlar alınabiliyor.

Mikro-Rinoplasti Tekniği ile Başarılı Burun Estetiği

Rinoplasti ameliyat teknikleri arasında son dönemde ön plana çıkan mikro-rinoplasti oluyor. Rinoplasti dendiğinde ilk akla gelen isimlerden biri olan Dr. Yakup Avşar tarafından geliştirilen bu teknik endoskopi eşliğinde yapılan kapalı burun ameliyatlarını ciddi düzeyde kolaylaştırıyor. Yine Dr. Yakup Avşar tarafından tasarımı gerçekleştirilen mikro motor uçları ve mikro motor sistemi ile yapılan mikro-rinoplasti estetik tekniğinde burun içerisinde ulaşılması en zor olan bölgelere dahi kolaylıkla erişilebiliyor. Üstelik mikrokamera yardımıyla kapalı burun ameliyatlarında ulaşılamayan noktalar üzerinde müdahale gerçekleştirmek dahi mümkün olabiliyor.

avşar mask

avşar mask

Burun kemiğinin şekillendirilmesi ve burun ucunun şekillendirilmesi gibi işlemler için de kullanılabilen bu tekniğin mimarı olan Dr. Yakup Avşar son derece kontrollü bir işçilik ile estetik operasyonun yapılabilmesini sağlıyor. Özellikle burun kemiğine yeniden şekil vermek gibi işçiliğin son derece mühim olduğu safhalarda mikromotor uçlarının önemi çok daha net bir şekilde gözlemlenebiliyor. Bununla beraber operasyon gerçekleştirilen bölgenin mikro kamera ile 20 kat büyütülebiliyor olması da ameliyatın başarısında belirleyici bir unsur olabiliyor.

3D Mask Tekniğiyle Estetik Öncesi Burnunuzu Görün

Rinoplasti alanında yaşanan yeni gelişmelerden bir diğeri de 3D mask tekniği oldu. Estetik öncesinde hastaların nasıl bir burun şekline sahip olacaklarını bilgisayar ekranından değil, hazırlanan 3 boyutlu maskeden görmelerini sağlayan bu tekniğin mimarı da yine Dr. Yakup Avşar. Hastanın yüz şekli kamera yardımı ile dijital ortama aktarılıyor ve yeni burun şekli bu görüntüye kazandırılıyor. Ardından hastanın 3 boyutlu yüz maskesi çıkarılarak estetik ameliyat sonrasında nasıl bir yüz görünümü olacağı net bir şekilde hasta tarafından görülebiliyor.

3D mask tekniğinde hasta yeni burnuna dokunabiliyor, deneyimleyebiliyor ve sonuç olarak ameliyata hem daha rahat hem de daha güvenli bir şekilde girebiliyor. Bu teknik Dr. Yakup Avşar tarafından geliştirilerek tüm estetik dünyasında kullanıma sunuldu. Artık hastalar nasıl bir buruna sahip olacaklarına dair herhangi bir sürpriz yaşamıyor. Çok sayıda kişinin bu teknikten sonra istedikleri burun şeklinin aslında farklı olduğunu anlaması da tekniğin ne denli başarılı olduğuna dair bir etmen olarak kabul ediliyor.

comparison cannula

comparison cannula

Rinoplasti ameliyatlarında 3D mask tekniği hekimlerin de ameliyata hazırlanmaları bakımından büyük fayda içerebiliyor. Tüm dünya genelinde Avşar Mask olarak bilinen bu teknik yüzlerce estetik ameliyat hekimi tarafından kullanılıyor.

3D Avşar Mask Nasıl Yapılır?

Bu teknikte öncelikle hastanın nasıl bir burun şekli istediği hekim ile hasta arasından görüşülür. Bu burun şeklinin 3 boyutlu yüz maskesi hazırlanır ve hasta tarafından bu maskenin incelenmesi sağlanır. Hasta kendi yüzünde istediği burun şeklini görebilir, dokunabilir ve farklı açılardan bu burun şekline bakarak gerçekten istediği burun şeklinin bu burun olduğuna kanaat getirdikten sonra ameliyat aşamasına geçilir.

Tüm dünyadan çok sayıda hasta kabul etmeye başlayan Dr. Yakup Avşar geliştirdiği ve uyguladığı bu iki teknik ile sonra derece başarılı çalışmalara imza atarak meslektaşlarına da örnek oluyor. Hem bu yeni teknikler hem de hızla ilerleyen tıp teknolojisi sayesinde burun estetiği ameliyatlarının iyileşme süresi de kısalıyor. Artık isteyen herkes, günlük yaşantısına uzun bir ara vermeden burun estetiği ile istediği burun şekline sahip olabiliyor.

Yanıtla