Güneş Lekelerinden Kurtulmanın Yolları

Yaz aylarında birçok kadın vücudunda oluşan güneş lekelerinden şikayetçidir. Güneş lekelerinin oluşumu kadınları dış görünüşlerinde ciddi rahatsızlık oluşturur. Bu nedenle birçok insan güneş lekelerinden kurtulmak için evde yaptıkları maske ile sorununun önüne geçmeye çalışırlar. Güneş lekelerinden kurtulmak için yapılması gereken maskelerin en başında maydanoz maskesi gelir.

güneş lekeleri

güneş lekeleri

Bunu yapılışında yarım maydanoz ince şekilde kıyılır. Üzerine bir çorba kaşığı yoğurt, 1 dilim ekleyin. Cildinize 45 dakika boyunca ovalayarak sürün. 3 günde bir uygulayacağınız bu maske cildinizde güneş lekelerin yok olmasını sağlayacaktır. Güneş lekelerinden  kurtulmak için yapağınız doğal uygulamalardan birisi de ballı maske olmuştur. Bunun için de 1 yemek kaşığı şeker, içme suyu ve yarım limon suyunu karıştırdıktan sonra oluşan karışım güneş lekesi olan bölüme masaj yaparak sürün.

Doğal Yöntemlerle Güneş Lekelerine Son

5 dakika sonra uygulama yapılan bölgeyi yıkayın. Bu karışım mutlak olarak gece yapılması durumunda mutlaka güneş lekeleri yok olacaktır. Gündüz yapmanız durumunda leke oluşumu meydana gelebilir. Güneş lekelerinden kurtulmak için evde yapacağını yöntemlerden birisi de yoğurt maskesi yapmaktır. 1 yumurta akını köpürüne kadar çırptıktan sonra sözme yoğurt ve limon ilave ederek karıştırın.

leke

leke

Daha sonra lekeli olan bölgeye sürün. Maske cildinizde kuruduktan sonra pamukla temizleyip ılık su ile yıkayın. Güneş lekelerinin yok olduğunu göreceksiniz. Bu uygulama 4-5 günlük arada yapılabilir. Bu doğal yöntemler gereksiz maddi kaybın önüne de geçecektir.

Yanıtla