Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır?

Son dönemlerde özellikle yurtdışında Hindistan cevizi yağı hiç olmadığı kadar popüler hale gelmeye başladı. Şimdilerde ise ülkemizde birçok kişi bu yağın beraberinde getirmiş olduğu faydalar bilinir hale geldiği için artık Hindistan cevizi yağı birçok yerde satışa sunulmaya başlandı. Üstelik bu yağı kullanmak hiç olmadığı kadar kolay.

Hindistan cevizi

Hindistan cevizi

Cilt Bakımı

Cildin kuruması ve sertleşmesi sorunu Hindistan cevizi yağı ile oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bununla beraber gözaltları için doğal bir bakım yapmak isteyen kişiler de her gece yatmadan hemen önce bir miktar Hindistan cevizi yağı kullanabilirler.

Tırnak Bakımı

Tırnaklarının sürekli olarak kırılmasından şikayetçi olan kişiler, geceleri yatmadan önce bu yağ ile tırnaklarına bakım yapabilirler. Böylece tırnaklar güçlenmiş olacaktır.

Saç Bakımı

Saç derisinde sorun yaşayan, saçlarının uzamasını, parlamasını ve nemi saçlara hapsetmek isteyen kişiler; Hindistan cevizi yağını saçlarına sürerek maske niyetine kullanabilirler. Düzenli olarak kullanılacak olan bu yağ saça tahmin edilenden çok daha iyi bir şekilde etki etmiş olacaktır.

hindistan cevizi yağı

hindistan cevizi yağı

Dudak Bakımı

Kuru ve çatlak dudakların bakımı için Hindistan cevizi yağı kullanılabilecektir.

Makyaj Temizleme

Her türlü makyaj, Hindistan cevizi yağı gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Bunun için makyaj pamuğuna az bir miktar Hindistan cevizi yağı sürüldükten sonra dairesel hareket ile makyaj temizlenebilecek. Böylece hem makyaj temizlenecek hem de cilt ihtiyacı olan nemi de almış olacaktır.

Yanıtla