Bulaşık Makinesinde Yemek Pişirme Devri!

Balık, et, yumurta, hatta turşu… Bulaşık makinesinde yemek yapmayı denemiş miydiniz? İlk etapta saçma gözükse de ısı bakımından oldukça yüksek dereceleri görmediği bulaşık makinesi gıdaların besin değerlerini kaybetmeden tüketilmesine olanak sağlıyor. Eğer daha önce bulaşık makinesinde yemek pişirme deneyiminiz olmadıysa, şimdi kolları sıvamanızın tam zamanı!

 

Bulaşık Makinesinde Hangi Yemekler Pişirilir?

 

Aslında bu konu biraz da ev hanımlarının yaratıcılığına bağlı. Sebzelerini haşlayanlar da var, somonunu pişiren de. Turşu yapmak için bile bulaşık makinesini kullanan varken, biraz deneme yanılma yoluyla hareket etmek mantıklı olacağa benziyor.

 

Bulaşık makinesinde yemek pişirebilmek için öncelikle kilitli kavanozlara ihtiyacınız olacak. Sıkı sıkıya kilitlendiğinden emin olduğunuz kavanozlar, özellikle diyet sürecinde sebze yemekleri hazırlarken işinizi kolaylaştıracaktır. Yapmanız gereken tek şey biraz brokoli, biraz karnabahar ve bir miktar havucu kavanozun içine koymak, içerisine su eklemek ve kavanozu sıkıca kapatmak. Bulaşık makinesinde 2 buçuk saatte haşlanacak olan bu sebzeler, hem çok lezzetli hem de besin değerlerini kaybetmemiş olacaklar.

 

Et, balık ve tavuk pişirmek de mümkün. Tüm malzemeleri kavanoza güzelce yerleştirin ve makineye atın. Yavaş yavaş ve normal ısıda pişeceği için yumuşacık ve bir o kadar da lezzetli etlerle karşılaşabilirsiniz. Makarna yapmak da mümkün. Tamamıyla sizin yaratıcılığınıza kalmış durumda. Makinenizin yalnızca bulaşıklarınızı yıkamakla kalmasın, yemek yaparken de yardımcınız olsun!

Yanıtla