Ciltteki Kırışıklıkları Kremlerle Düzgünleştirin 

Cilt ilk dönemlerde oldukça sıkı ve pürüzsüz bir görünüme sahipken ilerleyen dönemlerde sarkmalar ve kırışıklar kendini göstermeye başlıyor. İlk başlarda kadınlar bu konuda kırışıklık kremlerini gelişigüzel kullanmayı tercih etse etkili sonuçların elde edilmesi adına bazı detaylara dikkat etmek gerekmekte.

krem

krem

Kırışıklık Kremi Nasıl Seçilmeli?

Kırışıklık kreminden etkili sonuçların elde edilmesi adına seçilecek olan kırışıklık kreminin içerisinde kolajenin yanı sıra güçlü antioksidanlar ile de desteklenmesi önemlidir. Bu sayede cilt çok daha hızlı şekilde onarılmaya başlanacaktır.

Retinol, aynı zamanda A vitamini de cilt yenilenmesinde etkin rol oynayan maddeler arasında kendine yer buluyor. Bununla beraber retinol kolajen üretimini de hızlandırmakta ve yeni kırışıklık oluşumunu geciktirmektedir. Bundan dolayı retinol da yine seçilecek olan kırışıklık kremi içerisinde yer almalıdır.

krem sürmek

krem sürmek

Kremi Düzenli Kullanın

Seçilecek olan kırışıklık kremi uygulanmadan önce cilt doğru şekilde temizlenmelidir. Temizlik işlemi sonrasında ise kırışıklık kremi mutlaka cilde masaj yapılarak uygulanmalıdır. Uygulama işlemi parmak uçları ile yapıldığı zaman cilde çok daha etkili şekilde yedirilecektir.

Sabahları ve akşamları kullanılabilecek kırışıklık kremlerinin içerikleri farklı olabilmektedir. Çünkü geceleri cilt çok daha yoğun şekilde kendini onarmak adına adım atarken gündüz vakti meydana gelen değişimlerin cilde çok fazla zarar vermesinin engellenmesi hedeflenmektedir. Dolayısıyla gerekli olanları cilde verecek olan kırışıklık kremleri sayesinde artık kadınlar uzun süreler boyunca istedikleri güzel görüntüye sahip olacaklar.

Yanıtla