Cildimize  Zarar Veren  Hatalar

İnsan vücudunda en hassas noktalardan bir tanesi de kuşkusuz ki cildimizdir. Özellikle bazılarımızın cildi diğerlerine göre daha da hassas bir yapıya sahiptir. Bu nedenle doğal olarak daha hassas davranmak şarttır.  Cildi yıpratan ve cilde zarar veren ve  çok fazla yapılan doğru bilinen yanlışlar vardır. Peki bunlar nelerdir? İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için son zamanlarda çok fazla yapılan birkaç tane cilt bakımı hatasını anlatacağız. Eğer siz de bu hatalardan yapıyorsanız hemen vazgeçmeye çalışın.

cilt

cilt

Bu Yanlışlarınızdan Dönün

Yaz ayları içerisinde iken yani kavurucu sıcaklar kuşkusuz ki her birimizi yakıyor. Özellikle cildimizi bu sıcaklar oldukça fazla zorluyorlar. Bu nedenle her birimiz güneş koruyucu kullanmayı ihmal etmemeliyiz. Eğer güneş kremi kullanmazsak ya da unutursak cildiniz aşırı güneş ışığına maruz kaldığı için yıpranıp hasar görebilir. Bu yüzden çantanızın bir köşesinde küçük bir güneş kremi bulundurmayı unutmayın.

cilde zarar verme

cilde zarar verme

Bir başka yanlış ise su içme konusunda yetersiz kalmaktır.  Kimilerinde su içme alışkanlığı ne yazık ki yoktur. Fakat sağlıklı bir cilt için kesinlikle günde en az 2 litre su içmek gerekiyor.  Ayrıca bayanların yaptığı bir başka hata ise yatmadan önce makyaj temizlemekten kaçınmak ya da  yeterli temizleyememek.  Bunu yapıyorsanız hemen bugün bu yanlıştan dönmelisiniz. Yine yeterli uyumamakta cildimizin yıpranmasına sebebiyet veren  hatalardan bir tanesidir.  Eğer gözlerinizden altında bir morluk görmek istemiyorsanız  en az 8 saat uyumaya çalışın.  Ayrıca unutmayın ki cilt tipiniz ne olursa olsun her cildin nemlenmeyi ihtiyacı vardır. Bu yüzden nemlendirici kullanmayı ihmal etmemelisiniz.  Aksi takdirde pul pul dökülme gibi durumlarla karşı karşıya kalırsınız.

Yanıtla