Hemoroid Hakkında Bazı Tavsiyeler

Hemoroid halk arasında basur olarak bilinen bir rahatsızlıktır. Eğer ihmal edilirse ciddi sorunlara neden olabilen bir rahatsızlıktır. Kişiye ağrı veren bu rahatsızlığı yaşayan herkes kesinlikle ve kesinlikle basur ile ilgili her türlü gerekli önlemleri almalıdır. Hemoroidin temel sebepleri arasında uzun saatler oturmak, tuvalet esnasında sürekli ıkınma, hareketsizlik, spor yapmama ve obezite sayılabilir.

basur

basur

Sebebi her ne olursa olsun eğer sizde bu sorundan kurtulmak isterseniz basura iyi gelen bazı bitkilerden tüketebilirsiniz.  Yaşam kalitesini oldukça olumsuz etkileyen bu durumdan evde kendinizce alacağınız bazı önlemlerle kurtulabilirsiniz. İşte bu yazıda siz değerli okuyuculara bu önlemlerden kısaca söz ettik, mutlaka okuyun.

Basura Karşı Ne Gibi Önlemler Almalı?

Her şeyden evvel sizlere ilk önerimiz bol bol su içmeniz olacak. Günde en az 8 bardak kadar su içmelisiniz. Ayrıca  kepekli ekmek tüketmelisiniz. Yine lif içeriği bol olan gıdalardan yemeyi tercih edin. Meyve ve sebze yemeyi asla ihmal etmeyin. Asla ve asla tuvalet ihtiyacınızı ertelemeyin. Temizlik sırasında anal bölgeyi fazla yıkayarak tahriş etmemeye özen gösterin. Islak kalmamasına özen gösterin.

hemoroid

hemoroid

Eğer şikayetleriniz çok yoğunsa asla uzun süre oturmamaya çalışın. Halk arasında iyi bilinen sıcak su banyosunu siz de deneyin. Bunun için geniş bir leğen içine bir miktar sıcak su ekleyin ve 15 dakika kadar bekleyin. Bu işlemi birkaç gün üst üste yapabilirsiniz.

Yanıtla