Göbek Eritme Diyeti Nedir?

En genel sağlık problemlerinden olan kilo problemi doğru yöntemler uygulandığında kısa veya uzun vadede giderilebilmektedir. Fazla kilolarımızdan kurtulmanın bitkisel, cerrahi ve diyet listesi gibi birçok yöntemi vardır. Genellikle kadınların şikâyet ettiği bölgelerden olan göbek ve çevresi için diyet listesinden bahsedeceğiz. Göbek eritme diyeti olarak adlandırılan bu diyeti düzenli ve kararlı bir şekilde uyguladığınızda kısa zamanda, göbek ve çevresindeki fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

Evde Göbek Eritme Uygulamaları

Karın ve çevresindeki bölgelerde yağların eritilmesi oldukça zordur. Kararlılık, düzenli spor ve düzenlilik gerektirir. Bahsedeceğimiz diyet listesine ek olarak spor salonlarına yazılarak, daha rahat kilo verebilirsiniz. Eğer böyle bir imkânınız yoksa belli başlı aralıklarla evinizde, karın kasları ve bel kısımları için egzersiz hareketleri yapabilirsiniz.

Göbek eritme yağı için gerekli malzemeler: Bir çorba kaşığı limon suyu, okaliptüs yağı, biberiye yağı ve susam yağıdır.

Bu malzemeleri temin ettikten sonra göbek ve çevrenize uygulayabileceğiniz göbek eritme yağı, oldukça etkili bir yöntemdir. Temin ettiğimiz doğal yağlardan karılım oluşturup, karın bölgemize masaj yapar gibi uygulamalıyız. Dairesel hareketlerle ve yumuşak dokunuşlarla, cildimize iyice emdirerek sürüyoruz. Bu yöntemi uygularken ayrıca egzersiz hareketlerini de beraberinde yapıyoruz. 10-15 gün sora düzenli bir program ile göbek eritme yöntemlerinin ne kadar etkili olduğunu göreceksiniz.

Vücudumuz için önemli bölgelerden olan göbeğimizdeki fazlalıklardan kurtulmanın bu bitkisel yöntemi ile sağlıklı ve hızlı bir şekilde istediğimiz görünüme kavuşabiliriz. Vücut bakımı için bitkisel yöntemleri uygulayarak, evimizdeki malzemelerle etkili bir diyet programı hazırlayabiliriz.

Göbek Eritme ve Dukan Diyeti

Diyetisyenleri ve uzmanların önerdiği ve sağlıklı bir kilo verme yöntemi olan dukan diyetini de uygulayarak fazlalıklarımızdan kurtulabiliriz. Fransız diyetisyen Pierre Dukan’ın uzun araştırmalar sonucunda hazırladığı ve kitap haline getirdiği bu diyet listesi, tek bir listeden oluşmamaktadır. Siz, diyet listesini bulunduğunuz aşamaya göre hazırlamalısınız.

Toplamda 4 aşamadan oluşan bu diyet listesi, aşamanın azalması ile daha rahat kilo vermenize olanak sağlayacaktır. İlk olarak haftanın bir günü diyet yapmalı, birkaç ay sonra diyet gün sayısını 2 ve 3’e çıkarmalısınız. Vücut bakımı için gerekli olan diyet listeleri için dukan diyet listesinden yardım alabilirsiniz.

Yanıtla