Elektronik Ve Dijital Terazi

Terazi, kütle ölçümünde kullanılan ve pek çok sektörde işe yarayan bir araçtır. En küçük nesnelerin ölçümünde ve çok ağır objeler için kullanılan pek çok terazi türü vardır.

Terazi Türleri 

Tartma işlerinde için kullanılan teraziler;

dijital terazi

Elektronik terazi

Market terazisi

Oranlı terazi

Seyyar terazi

gibi pek çok çeşide ayrılır.

Elektronik Terazi

Elektronik teraziler ölçüm yaparken elektromanyetik alan kullanır. Bu alan sayesinde kefe durumu tespit edilip tartıya konan maddenin kütlesi ölçülür.

Hassas bir alet olan elektronik terazi ölçümleri de hassas bir şekilde yapar. Elektronik teraziler ölçüm sonuçlarını ekran üzerinde gösterir.

​​​​​Dijital Terazi

Oldukça hassas bir şekilde ölçüm yapan ve bu ölçüm sonuçlarını LCD yardımı ile görüntüleyen araçlara dijital terazi denir.

Teraziler Neden Bu Kadar Farklıdır?

Terazi türleri aslında kullanıldıkları iş kollarına göre ortaya çıkmıştır. İş kolu hassasiyet gerektiriyorsa terazi çok daha ince ölçüm yapmalıdır.

​​​​​Örneğin, mücevher alış satış işlerinde gram ölçümünü yapan teraziler gereksinim duyulur.
Çok büyük demir araç gereçler için ise tonlarca ağırlığı ölçen teraziler yapılmıştır.

Terazi Fiyatları

Teraziler tür çeşitliliğine göre fiyatlarında da farklılık gösterir. dijital terazi fiyatları aracın büyüklüğüne, hassasiyetine, modeline, tasarımına göre farklılaşır.

Kullanım alanına uygun olan teraziyi en uygun fiyattan almak esastır. Bu nedenle alımdan önce elektronik terazi fiyatları incelenmelidir. Bu alanda piyasa araştırması yapılıp dijital terazi fiyatları karşılaştırma yapılıp alınmalıdır.

Terazi alımları öncesi elektronik terazi fiyatları piyasa araştırması yapılır. Bu araştırma sırasında şu noktalara dikkat edilmelidir:

Terazinin modelleri

Hassas ve elektronik içerikli teraziler için gerekli servis ağı

Tasarımın kullanılacak iş koluna uyumu

Terazi alımları öncesi fiyat araştırması internet üzerinden rahatlıkla yapılabilir. Araştırma öncesi ihtiyaç duyulan  elektronik terazi türü doğru şekilde belirlenmelidir. Daha sonra en işe yarar ve kullanışlı tasarım seçilip buna göre  elektronik terazi fiyatları  incelenmelidir.

Unutulmamalı ki dijital terazi fiyatları marka ve tasarıma göre farklılaşır.

Terazi fiyatları arasındaki farklılık ikinci el veya sıfır alımlara göre de değişir. İkinci el elektronik terazi fiyatları sıfır ürünlere göre elbette daha uygundur. Ancak ikinci el tercih edilecek ise marka, kullanım süresi, arıza geçmişi dikkate alınarak hassas bir araştırma yapılmalıdır.

İster dijital terazi ister elektronik olsun tüm teraziler hassastır. Ağırlık ölçümleri yaptıkları için tamire daha sık ihtiyaç duyulabilir. Bu durum terazi alımlarında göz önüne alınmalıdır. Bu nedenle dijital terazi alırken kolay bakım yapılabilen, parça bulma sorunu olmayan markalaşmış teraziler incelenirse daha doğru olacaktır.

Teraziler hassas ölçüm yapma kapasitesi oranında hassas bir dengeye sahip olmaktadır. Gereken bakım yapılıp, itina ile çalışılırsa yıllarca sorunsuz çalışan elektronik terazi modelleri vardır.

Terazi uzun süre ise yarar durumda olması için yaptığı işe uygun seçilmelidir. Yaptığı işi bilen bir çalışan gibi, o iş için üretilmiş bir elektronik terazi türü de sorunsuz şekilde sizin için çalışır.

Kullanıldığı alana göre dijital terazi fiyatları 100 lira civarında bir fiyattan başlar. Hassasiyet ve kullanım alanına göre 10.000 lira civarına kadar fiyatları olan dijital terazi vardır. Kullanım alanının büyüklüğü, bu terazi türünde geniş bir fiyat skalası oluşturur.

İnternet üzerinden dijital terazi fiyatları araştırması yapacak iseniz marka ve istediğiniz hassasiyet oranını dikkate alınız. Dikkatli ve titiz bir araştırma ile ise en uygun elektronik terazi türü en uygun fiyat seçeneği ile alınabilir.

İnternet üzerinde bu alanda bilgi veren sitelere de ulaşılabilir. Ayrıca e ticaret siteleri dijital terazi fiyatları  konusunda fikir almanızı sağlar. Kaliteli bir terazi alarak iş alanınızda sorunsuz şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Ürünler için https://www.terazideposu.com/kategori/elektronik-terazi tıklayın

Yanıtla