Bebekler İçin Seçilecek İsimlerin Anlamları

Bebeğinizin müjdesini aldığınız ilk andan itibaren birçok farklı tatlı telaş yaşarsınız. Bu telaşın içinde bebeğin cinsiyeti merak konusu olur. En önemlisi ise bebeğinize koyacağınız ismin belirlenmesi aşamasında gerçekleşir. Son derece değişik ses ahengine sahip olan isimlerin yanı sıra yıllardır bilinen isimlerde akıllarda dolanmaya başlar. Bu isimler arasında seçim yaparken ise birçok detaya dikkat etmeniz gerekir. İsim ve soy ismin birbiri ile uyumu ve ses ahenginin yaratılması hoş bir detay olacaktır. Aynı zamanda ismin söylenişi ya da anlamına bakılarak ilerde onun rencide olmayacağı bir isim seçiminin tercih edilmesi gerekir.

Bebeğinize İsim Seçerken Hangi Detaylara Dikkat Etmeniz Gerekir?

Çocuğunuzun cinsiyetini öğrendikten sonra uzun gibi gelse de kısa bir süre içinde ismin belirlenmesi önemlidir. Daha önceden aklınızda olan isim yerine farklı isim tercihi ya da ikinci bir isim seçimine de yer açabilirsiniz. Bu isim belirlemede ise en önemli detay anlamları arasında geçişin uyumlu olması ve anlamlarının olumlu olmasına dikkat edilmesidir.

İsim anlamları en önemli olan detay olması nedeni ile birçok kişi bu konuda araştırma yapar. Öncelikle ses ahengi ya da söylenişi bakımından oldukça ideal olan isim seçimlerine yer açabilirsiniz. Bu isimleri bir yere not alarak sonrasında ise araştırma yaparak en ideal olan tercihe yer verebilirsiniz. Unutmayın ki çocuklarınız koyduğunuz isimler ile bir ömür yaşayacaklar ve o ismin anlam bütünlüğünü tüm karakterinde de yaşatacaklar. Bu neden ile seçimlerinizi yaparken bu detaya dikkat ederek ayrıntılı bir araştırma yapmanız tavsiye edilir.

İsim seçimini yaparken çevrenizde bulunan insanlardan sevdiklerinizden fikir alabilirsiniz. Onların beğendikleri isimler arasında sizin için uygun olanı tercih edebilir ya da internetten veya kitaplardan isim seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Sizi adınıza uyum sağlayan ya da eşinizin ismi ile uyumlu olan isimlerin yanı sıra kardeşler arasında da ses uyumu ya da anlam olarak birliktelik saylayacak seçenekleri incelemeniz mümkün.

Birden Çok Gebelikte İsim Seçimi Nasıl Yapılır?

Bebekler genellikle tek olarak dünyaya gelse de ikiz, üçüz ve dördüz bebeklerde olabiliyor. Birden çok bebek dünyaya getireceğiniz zaman ise bu detaylar daha da zorlu olabilir. Onların arasında hem ses uyumu yakalayıp hem de isimler arasında karmaşa yaratacak olan ahenge yer açmamak son derece önem taşır. Bu durumda ise hem ahenge uyum sağlayacak ve isimlerin aşırı birbirine uygun olmayan seçimlere yer verirken hem de anlam olarak birbirine uyumlu olan tercihlere yer açabilirsiniz.

İsimler ve Anlamları Tek Adreste

İsim anlamları ile ilgili olarak yapacağınız araştırmada birçok farklı materyalden yararlanabilirsiniz. Genellikle bu araştırma internet ortamında olup farklı anlamları farklı sitelerde bulabilirsiniz. Bazı aradığınız isimlerin anlamını ise her sitede bulmanız mümkün olmayabilir. Yaşanması muhtemel olan bu sorunun önüne geçen “ Benim Adım Ne Olsun “ web adresi bebeğinize ya da bebeklerinize isim seçerken hangi seçeneklere yer açabileceğinize, isimlerin tüm detaylı anlamlarına, numerolojik açıklamalara ve hatta istatiksel olarak kullanım detaylarına kadar ayrıntılı bir sayfayı size sunuyor.

Son zamanlarda en popüler olan kız ve erkek isimlerinin de yer aldığı adreste en modern isimlerden en klasik ya da geleneksel olarak yer alan isimlere kadar hepsini bulabilirsiniz. İsim anlamının yanında isim ile uyumlu olan diğer isimlere de yer verilerek kardeşler arasında istediğiniz uyumun yakalanması için seçenekler de sunuluyor.

 

Yanıtla