Cam Vazoda Çiçek Göndermenin Etik Kuralları

Basit ama düşünceli bir hediye göndermek söz konusu olduğunda akla ilk gelen şey çiçeklerdir. Hediye olarak cam vazoda çiçek gönder veözel bir güne vurgu yap! Üzgün birilerinin kendilerini daha iyi hissetmelerini de sağlayabilirsin. Hatta teşekkür veya minnettarlık duygularını ifade edebilirsin. Çiçek göndermek sıradan, basit bir hareketmiş gibi gözükebilir, ancak bazı karakteristik çiçekler doğru seçimler olmayabilirler. Cam vazoda çiçek göndermek iyi bir fikir, ancak bu 4 görgü kuralına dikkat etmenizde yarar var.

Yeni Başlangıçlar için Cam Vazoda Çiçek

Bazı çiçekler sevgiyi temsil ederken diğerleri dostluğu temsil eder. Birine cam vazoda göndereceğiniz çiçeğin tarihinizden utanmayacak nötr bir çiçek olduğundan emin olun. “Yalnızca arkadaşız” anlamına gelen bir çiçek göndermek pek iyi bir başlangıç olmayabilir.

kütahyada güz

kütahyada güz

İşyerine Hediye Çiçek Göndermek

İşyerinecamvazoda çiçek göndermek “Seni seviyorum”, “24 saat seni düşünüyorum” demek için harika bir yol olabilir, ancak bu görgü kurallarının ihlali anlamına gelebilir. Bazı insanlar, iş yerinde böyle bir hediye aldığı için utanç duyabilirler. Daima çiçek gönderdiğiniz kişiyi ve olası tepkisini düşünün.Cam vazoda çiçek gönder aramaları ile sevdiğiniz kişinin işyerine çiçek göndermeyi de deneyebilirsiniz.

Taziye Çiçekleri

Cenazelerde, yas tutma zamanlarında, cam vazoda çiçek göndermek, üzüntülerini paylaşmak için popüler bir yol olmakla birlikte, bazılarına garip gelebilir. Kimi aileler, çiçeklerden hoşlanmayabilir veya paranın seçilen bir hayır kurumuna gönderilmesini tercih eder. Cenaze evine çiçek göndermeyi düşünüyorsanız çiçeğin ailesi tarafından istendiğinden emin olun. Bu, çiçek görgü kurallarının ihlal edilmesini önleyecektir.

Hastaya Çiçek Göndermek

Güzel kokular saçan çiçekleri ile şık bir cam vazoda çiçek göndermek, hasta veya kendisini iyi hissetmeyen birinin gününü keyiflendirebilir. Bununla birlikte, bazı hastanelerde hangi çiçek tipinin veya vazo şeklinin kabul edilebileceğine dair kısıtlamalar veya çiçeklere hiç izin verilmeyen katı kurallar olabilir. Sağlıklı bir çiçek göndermeden önce hastaneye başvurun.
Bu, çiçek hediye etmek ile ilgili utanç verici veya garip bir duruma girme şansınızı azaltabilir.

Yanıtla