Yakası Ve Omuzu Düşük Elbise Modelleri

Bugün hemen hemen her giyim markasına bir göz attığınızda yakası ve kolları düşük elbise modasını görüyorsunuz.  Bu modeller bazen askılı olarak inip kolları dökümlü dururken kimi modellerinde ise tamamen düşük omuz tarzı ön plana çıkarılıyor. Yani bu yıl kısaca klasik kollu olan elbiseler pek moda değil diyebiliriz.

desenli elbise

desenli elbise

Kilolu Olanlara Tüyo

Düşük omuz elbiseleri ve düşük yaka kıyafetleri özellikle kilolu olan bayanların tercihi oluyor. Kollarında fazlalıkları olanlar askılı giyemiyorken bu düşük kol modelleri ise o kısımları kapatmış oluyor ve çok daha güzel bir görüntü yakalanmış oluyor olacak.

Elbise Boyları

Düşük kol elbise modellerinin boyları ise iki farklı şekilde ilerliyor. Bir tanesi yerle bir olurken bir diğeri ise diz üstü olarak daha çok tasarlanıyor. Hem mini hem de bu kol detayını bulmak pek mümkün değil. Olanları da siz beğenir misiniz bilemeyiz çünkü burada ayrıntıyı kol detayı değil eteğin boy detayı çekiyor olacak.

elbise modelleri

elbise modelleri

Desenler Ön Planda

Düşük omuzlu ve düşük kol elbiseli modellerde desenler oldukça ön planda. Çiçek motifleri bu yılda elbiselere dadanmış durumda. Her ne kadar kilolu gösteriyor olsa da moda sektörü karmaşık çiçek desenlerinden bir türlü vazgeçemiyor. Bu elbise modellerini mutlaka üzerinizde eneme yaparak almaya gayret etmelisiniz. Vitrinde her duran elbise sizde harika duracak diye bir durum söz konusu olmuyor maalesef.

Yanıtla