Konut Projelerinden Ev Nasıl Seçilir?

Konut projelerinden ev seçeceğiniz zaman ilk önce mevcut olarak yaşadığınız ev ile ilgili sıkıntılarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Mekanınızda dar alanlar olduğunu düşünüyorsanız yeni seçeceğiniz evin mevcut evinize göre daha geniş olmasını tercih etmelisiniz. Konut projeleri içerisinden ev seçerken yeni alacağınız evin sizin ihtiyaçlarınıza yönelik tasarlanmış olması gerekir.

Bina Donanımı Ne Durumda?

Elektrik kesintileri ve asansör bozulması gibi çekinceler yaşıyorsanız daha sağlam bir donanıma sahip olan projelerden evler almalısınız. Ayrıca evin konumu da son derece önemlidir. Genellikle herkes ara katlar ve köşe daireleri tercih eder. Bu sebeple müteahhitler de bu tür daireler için daha yüksek fiyat belirtirler.
Yatırımcı olarak konut projeleri arasından seçim yaparak ev almak istiyorsanız bu tür daireleri seçmeden önce daha iyi düşünmelisiniz. İnsanlar genellikle toplam kira fiyatına bakarak bir daireyi seçerler. Genellikle daha ucuz olan daireler kiralanır. Yani bu durum kira fiyatlarına çok fazla yansımaz.
Kendiniz için bir daire alacaksanız kat seçimini yapmalısınız. Eğer ufak çocuğunuz var ise yüksek katlardan uzak durmalısınız. Yoğun trafiğin oldu sokaklarda sesten rahatsız olanlar için eksi bir durum olabilir.

Manzara ve Cephe Önemli mi?

Dairenin cephesinin kuzey cephesi olmasını genellikle kimse istemez. Ancak yeni nesil konut projelerinde izolasyon sistemleri gelişmiş bir şekilde yapıldığı için kuzey cepheli evlerin soğuk olması gibi sorunlar yaşanmaz. Manzaralı bir evin içerisinde yaşamak istiyorsanız bu manzara için vereceğiniz ücretin değeceğine emin olmalısınız. Özellikle çalışan biriyseniz genellikle akşam saatlerinde evde olacağınız için sadece manzara seçeneği için yüksek bir bütçe ayırmanız doğru olmayabilir. Evinizin manzaralı olması gerekmez. Ancak önünün açık olması ve ferah olması gerekebilir. Bu durum deniz manzaralı bir ev seçmekten daha önemlidir.

Yanıtla