Gribi Önleyen Mucizevi Bitkiler

Sonbahar ve baharın ilk günleri ile beraber nezle ya da boğaz ağrısı şikayetleri her geçen gün artıyor. Hava değişimlerinin etkisini yoğum olarak göstermesiyle beraber insanlar gripten kurtulmak için bitkilere başvuruyor.

Gribi Önlemek Adına Tüketilmesi Gereken Bitkiler Nelerdir?

Karabiber, yemeklere lezzet vermenin yanında biyolojik etkileri bakımından da son derece önemli bir baharattır. Yapılan araştırmalar sonucunda da insanların sinir sistemi üzerinde uyarıcı, ağrı kesici ve ateş düşürücü etkileri olduğu tespit edilmiştir.

grip

grip

Adaçayı, içerisinde bulunan uçucu bileşenlerin ağıza, boğaza yerleşen enfeksiyon ya da farenjit gibi iltihapları geçirme konusunda faydalıdır.

Melisa bitkisinin yaprakları da gribe iyi gelmektedir. Hem sul özütü hem de yapraklarından elde edilen uçucu yağ, antiviral etki göstermektedir.

grip olmak

grip olmak

Ihlamur çayı da insanların organizmasının savunma gücünü arttırmakla beraber gribe karşı bir bariyer görevi görür. Ihlamur çayı aspirin ile kullanıldığında ateşli hastalıklara iyi gelmektedir. Çünkü aspirinle içilmesi gribal hastalıkların atlatılmasında çok önemli bir yeri olan terlemeyi hızlandırmaktadır.

Kuşburnu meyvesi, kelimenin tam anlamıyla şifa deposudur. Şifa yönünden zengin olan ve C vitamini açısından zengin olan bu meyve, soğuk algığına, gribe ya da eklem romatizmasına karşı da oldukça etkili bir bitkidir. Sağlıklı ve canlı, ışıl ışıl cilt isteyenlerinde kuşburnunu meyve şeklinde ya da çay şeklinde tüketmesini öneriyoruz. Bu sayede hem gripten korunacak hem de cilt bakımınıza destek vermiş olacaksınız.

Yanıtla