Kabızlıktan Kurtulmanın Yolları

Bazı zamanlarda çeşitli sebeplerle insanlar kabızlığa yakalanabilir. Kişinin yedikleri ve içtikleri ile doğrudan ilgili olan bir rahatsızlık olan kabızlık genelde dengesiz beslenmekten kaynaklanır. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için kabızlığa iyi gelen besinlerden söz edeceğiz.

kabızlık

kabızlık

Kabızlığa Son

Kabız olduğunuz zamanlarda kesinlikle ve kesinlikle en çok tüketmemiz gereken şeylerden bir tanesi kuru kayısı ve kuru mürdüm eriği. Hatta akşam bir bardak su içerisinde beklettiğiniz kuru kayısıyı çıkarttıktan sonra sabah aç karnına bu suyu içebilirsiniz. Eğer isterseniz bundan sonra kayısı ve erikleri de yiyebilirsiniz.

kabızlık nedenleri

kabızlık nedenleri

İkinci önerimiz ise bir havanda aldığınız keten tohumunu dövün ve az yağlı yoğurda katarak bunu yiyin. Emin olun kabızlığa büyük ölçüde yararı olacak. Kabızlık için bir başka önerimiz ise bitki çayı olacak. Peki bu bitki çayı nasıl yapılır? Çok az bir avuç kadar maydanoz, bir avuç kadar kiraz sapı, üç poşet yeşil çay, 3 kayısı ve bir limonu 5 bardak su içinde koyarak kaynatmalısınız. Bu çayın suyunu gün boyunca aralıklı olarak tüketebilirsiniz.

Yanıtla