Et Benlerinden Kurtulmanın Yolları

Toplum hayatında insanlar görülen cilt lekelerinden birisi vücudun çeşitli bölgelerinde çıkan et beni olmuştur. Et beni boyunda, kollarda ve göz kapaklarından çok yaygın olarak görülür. Bazı insanlarda cildin yağlı tabakalarında kolajen birikmesi sonucunda oluşması mümkündür. Aynı zamanda oluşan sürtünmeden kaynaklı olarakta et beni ortaya çıkması mümkündür.

et ben

et ben

Birçok insan et benlerinin kendilerini çirkin gösterdiği düşüncesi ile bu benlerden kurtulmak isterler.  İnsanlar kendilerini rahatsız eden bu et benlerinden kurtulmak için kendi oluşturdukları yöntemler ile bu benlerden bir anca kurtulmak için akla gelmedikler yollar denerler.

Et Benlerine Doğal Uygulamalar

Vücutta oluşan et benlerinden kurtulmak için yapacağınız doğal yöntemler benlerinizde kurtulmanızı sağlayacaktır. Et benlerinden kurtulmak için evde yapabileceğiniz uygulamalardan birisi elma sirkesi kullanmaktır. Elma sirkesi asidik özellikli olduğu için et beni ve siğillerden kurtulmak için çok etkilidir. Et benlerinden kurtulmak için yapılan doğal uygulamalardan birisi de hint yağı ve bira mayası kullanmaktır.

et beni

et beni

Hint yağı ve bira mayasının birbirine karıştırılması ve oluşan merhem şeklindeki kıvam et beni olan bölgeye sürülür. Bu bölge yara bandı ile kapatılır. Ertesi gün tekrar temizlenir. İki ile dört hafta arasında yapılan bu yöntem başarılı sonuçlar almanıza neden olur. Et benlerinden kurtulmak için yapılacak doğal yöntemlerden birisi de ananas suyu kullanmaktır. Ananas suyu içinde bulunan enzim iltihap sökücü olduğu gibi antiviral olarakta kullanılan bir üründür.

Yanıtla