Cildin Doğal Güzelliğini Sağlamak için Yapılması Gerekenler

Cildin düzenli temizlenmemesi, hormonal değişimler, yanlış beslenme gibi nedenler yüzünden cildiniz yıpranır. Cildin doğal güzelliğini korumak için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Düzgün beslenme ile cildinizin her zaman genç görünmesini sağlayabilirsiniz. Yanlış yapılan bakımlar ciltte sivilce ve akneye de neden olur.  Cildinizin tipini iyi şekilde bilmeli ve düzenli olarak bakımını yapmalısınız.

Cildiniz Her Zaman Işıltılı Olsun

Cildin ışıltısını sağlamak için şekeri mutlaka kesmelisiniz. Karbonhidrat ağırlıklı beslenme yerine proteine öncelik verin. Düzenli ve dengeli beslendiğiniz zaman cildiniz pul pul dökülmez. Sebze ağırlıklı beslenmeyle birlikte sıvı tüketimini de artırmalısınız. Su ile cildinizin ışıltısını geri kazanır ve cildin daha parlak görünmesini sağlarsınız.

Doğal maskelerin mucizevi etkilerinden haftada bir faydalanmayı unutmayın. Yaşınıza uygun doğal maskeleri düzenli kullandığınız zaman yaşlanmanın da önüne geçersiniz. Sigara ve alkolden uzak durmalı, cildinizi korumalısınız. Bitki çayları ise her zaman elinizin altında bulunmalı. Bitki çayları cildi daha gergin hale getirir.

Güneşin zararlı etkilerine karşı yaz ve kış düzenli olarak cildinize koruyucu kremler kullanın. Güneşin zararlı etkilerinin yanı sıra sigara dumanı da cilde zarar verir. Soğuk havalarda cildinize nemlendirici sürmekten kaçınmayın. Cilt dokusu düzenli olarak nemli kaldığı zaman kırışıklıklar oluşmaz. Cildinizin kırışmaması için düzenli olarak yüz jimnastiği yapın. Yüz yogası ile cildiniz daha genç görünür.

Yanıtla