Kanserden Korunmak İçin Bazı Pratik Tavsiyeler

Günümüzün en sık görülen ciddi rahatsızlıklarından bir tanesi de kuşkusuz ki kanserdir. Kanserin birçok çeşidi bulunuyor ve her iki kişiden biri kanser riskini taşıyor. Genetik sebeplerle de ortaya çıkan kanser rahatsızlığı ölümle sonuçlanabiliyor. Ama kanserden korunmak için bazı önlemleri kendinizi alabiliriz. Bu yazımızda bu önlemlerden bazılarını sizler için verdik.

kanser

kanser

Kansere Yenilmeyin!

Eğer sağlığınızı düşünüyorsanız sigaradan mutlaka vazgeçmelisiniz. Yapılan araştırmalara göre tek bir sigara bile kansere sebep olabiliyor. Yanınızda birinin sigara içmesine bile izin vermemelisiniz. Bir ikinci tavsiyemiz ise et tüketimine dikkat etmeniz olacak. Eğer abartırsanız kanser riski taşıyabilirsiniz.

kanserden korunmak

kanserden korunmak

Ayrıca yatarken yemek yememeye özen göstermelisiniz. En az 3 saat önce yiyecek tüketimi bitmelidir. Düzenli uyku sağlıklı bir insan için en gerekli şeylerden bir tanesidir. Bir kişinin en az yedi buçuk saat deliksiz uyuması gerekir. Mutlaka güneş ışınlarından kendinizi korumalısınız. Özellikle yaz aylarında güneşin çok yoğun olduğu saat aralıklarında dışarı bile çıkmamanızı öneririz. Son olarak egzoz dumanından uzak durun ve ne giydiğinizi dikkat edin.

Yanıtla