Bahçe tasarımında 3 Etkili Yol

Gün geçtikçe insanlar sahip oldukları imkanlarda doğrultusunda ev ve bahçelerinde değişiklikler yapmaya çalışmaktadır. Kimi zaman ev dekorasyonları kimi zaman ise bahçe dekorasyonları. Ancak bahçe tasarımları, ev dekore etmeye oranla biraz daha zordur. Çünkü bahçe içerisinde evdekine oranla yeteri kadar mobilya olmadığı için çoğu zaman bitkiler ve tasarımlar ile dekore etmek zorundasınızdır. Bunun için elbet ki farklı materyaller bulunmaktadır. Seçimler tamamen size aittir. Yapacağınız seçimler için genellikle renk uyumunu kullanabilirsiniz. Ayrıca kullandığınız bitkilerin çeşitleri ve büyüklükleri de yine tasarımlarınızda size yardımcı olacaktır.

bahçe

bahçe

  • Metal Nesneler Kullanın!

Bahçenizde metal nesneler kullanabilirsiniz. Örneğin bahçe kapınızı eskitilmiş bir metal tasarım ile yapmak bile, bahçeniz için oldukça farklı bir hava oluşturacaktır.

  • Taş Nesneler Kullanın!

Kullanacağınız taşlar ile bahçeniz içerisinde yol yaparak farklı bir ortam sağlayabilirsiniz. Ayrıca taş sütunlar sayesinde daha farklı bir ortam oluşturma imkanınız olacaktır.

bahçe dekorasyonu

bahçe dekorasyonu

  • Bitki Seçimlerinde Renk Uyumu Yakalayın

Bahçeniz için bitkileri seçerken renklerine göre bir uyum yakalarsanız çok daha göze hoş gözükecektir. Ağaçlardan ziyade küçük ve bakımı kolay bitkiler seçmeye çalışın. Çoğu zaman insanlar çok renkli seçimler yaparak daha sonrasında bakımsızlıktan solmalarından şikayet ederler. Bu nedenle basit bitkiler bile bahçeniz için hoş bir görüntü sağlayacaktır.

bahçe dekoru

bahçe dekoru

Havuzlu Bahçelerde Ne Yapılır?

Eğer bahçenizde havuzunuz var ise kullanacağınız nesnelerde krom ile yapılmış parlak nesneleri seçebilirsiniz. Böylece daha fazla bir gösteriş elde etmiş olursunuz. Ayrıca havuzunuzun etrafını kısa boylu bitkiler ve aralarında birkaç tane orta boylu ağaç ile kaplayarak çok modern ve bir o kadar doğal bir görüntü elde edebilirsiniz.

Yanıtla