Antre Dekorasyon Uygulamaları İçin Fikirler

Antreler her ne kadar dekorasyon içersinde çok fazla aklımıza gelmese de bir evin ilk önceliği ve ev hakkında bize bilgi veren en önemli alanlardır. Genel olarak Türk kadınlarının antre alanını depolama alanı olarak görmeleri sebebi ile antreler birer dolaplık ve saklama alanı haline geldi. Geçmişte daha kalabalık aile kültürünün olmasının yanı sıra daha fazla eşya sebebi ile yapılan bu alışkanlığın artık değişmesi ve daha estetik görüntüye yer açılması gerekiyor. Çünkü antre alanınızın iç açıcı olması hem sizin hem de misafirlerinizi de mutlu edecektir.

antre

antre

Neler Yapılabilir?

Antreniz kasvetli bir havada ise bunu değiştirmek için öncelikle daha çok ışık almasını sağlamanız gerekir. Güneş ışığını alamayan antre alanında açık yer zemim, halı kullanabilir, duvarda açık renk boya ya da duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra ışık kullanımında taşlı ve daha fazla lambaya yer açılabilecek olan avize seçimine yer verebilirsiniz.

 

antre dekoru

antre dekoru

Eğer bu tür avizelerden hoşlanıyorsanız, girişe konumlandıracağınız kısa boy ayakkabı dolabı üzerine abajur ya da aplikleri de kullanabilirsiniz. Yere ya da tabana uygulayacağınız led aydınlatmada şık bir etki yaratacaktır. Aynı zamanda girişte ayna bulundurma bu alanı daha geniş gösterecektir.

Antre alanında eğer illa dolap istiyorsanız ya da var olan dolabınızdan vazgeçmek istemiyorsanız dolap renginizi beyaz ya da krem renk tonu ile değiştirebilir ya da bu tona yakın ürün alabilirsiniz.

Yanıtla