Antalya ve Gezilecek Yerler

Antalya şehrimiz Akdeniz bölgesinin batısında ve Antalya Körfezi ile Batı Toros Dağları arasında yer almaktadır. Toros Dağları çok eski bir tarihi içerisinde barındırmaktadır. Burada geçmişten izlerin olduğu mağaralar bulunmaktadır. Bu mağaralar birçok kez dünya mirası arasına girmesi için öneri içerisinde yer almıştır. Mağaraların içerisine girdiğiniz zaman kendiniz bambaşka bir yerde bulacak ve tarihin mistik havasında kaybolacaksınız.  Kültür turu severler için Antalya mutlaka gezilecek yeler listesinde olmalıdır.

antalyada gezilecek yerler

antalyada gezilecek yerler

Antalya da Doğa Gezisi Severler İçin Bazı Yerler  

Eğer ki bir doğa sever iseniz aradığınız birçok yeri yine Antalya’da bulabilirsiniz. Bunlara örnek vermek gerekirse, Düden Şelalesi, Manavgat Şelalesi, Kurşunlu Şelalesi ve Saklıkent sayısız güzelliklerden sadece bazıları olacaktır. Eğer ki tatiliniz ve geziniz boyunca spor yapmayı düşünüyor iseniz Bey Dağlarında yer alan kayak merkezinde dilediğiniz gibi vakit geçirebilirsiniz. Aynı zaman iki mevsimin bir anda yaşandığı oldukça nadir yerlerden birisidir.

Doğayla uyum içinde olmak istiyorsanız, Kurşunlu Şelalesi, Düden Şelalesi ve Manavgat Şelalesi, ziyaret etmeniz gereken diğer harika yerlerden sadece birkaç tanesidir. Spor hayranı iseniz, Antalya’nın merkezinden yaklaşık 50 km uzaklıktaki Bey Dağları’nda yer alan kayak merkezinde vakit geçirebilirsiniz. Aynı zamanda, iki mevsimin bir anda yaşanabildiği nadir yerlerden biridir.

Ayrıca Köprüçay, kalabalıktan uzakta olmak isteyenler ve sessiz bir tatil yaşamak isteyenler için harika bir seçim olacaktır. Burada doğa yürüyüşü yapabilir veya biraz daha macera yaşamak isterseniz rafting yapabilirsiniz. Arkadaşlarınız ve sevdikleriniz ile eğlence dolu anlar sizleri bekliyor olacak. Köprüçay, kalabalıktan uzakta tatil yapmak ve doğa yürüyüşleri, rafting ve kamp yapmak için isteyenler için mükemmel bir seçim olabilir.

Yanıtla