İnanmayı Bırakmamız Gereken 6 Yanlış İnanış

Ağızdan ağza dolanan birçok inanış ya da yanlış anlamalar sonucu yayılan bilgiler yıllar boyunca süre gelerek hayatımızın bir yerinde kaldılar. İnanmayı bırakmamız gereken 6 farklı inanışı yanlışı ve doğrusu ile araştırarak sizin için hazırladık.

Sakız Yuttuğunuzda Yedi Yıl Midede Kalır

Sakız yutulduğu zaman midede çözülmez. Bu anlamı ile aslında çokta yanlış bir inanış denemez. Fakat mide kasılmaları sonucunda doğal yollar ile vücuttan atılır.

sakız

sakız

Sabun, Bakterileri Öldürür

Sabun bakterileri öldürür inanışı doğru değildir. Üremelerini sağlayan yağın ellerden uzaklaşmasını sağlar. Bu da çoğalmayı engeller. Sabun sadece bakterileri yıkar.

Saç ve Tırnaklar Öldükten Sonra Uzamaya Devam Eder

Ölümden sonra saçların ve tırnakların uzaması aslında gözle görülen bir durumdur. Fakat bu uzamanın sebebi ise sanıldığı gibi uzama değil derinin kuruyup çekilmesi sonucunda uzama yerine derinin geri çekilmesi denebilir.

Yarasalar Kördür

Yarasaları belli ışık altında gece görüşünü kullanırlar. Fakat bunun yanı sıra uzayda yönelme sağlamak için ekokokasyon kullanırlar.

yarasa

yarasa

Su Elektriği İletir

Aslında su moleküllerinin sahip olmadığı pozitif ve negatif yüklü olan mineraller elektriğin iletimini sağlar. Saf su yani bu minerallerin olmadığı su elektriği iletmez.

Antibiyotikler, Virüsleri Öldürürler

Antibiyotik kullanımı sonrasında sadece bakteriler ele geçirilir, üremeleri durur ve ölürler. Antibiyotiğin bilinçsiz kullanımı vücut için son derece zararlıdır.

Yanıtla