Karın Yağ Aldırma Nedir?

Günümüzde genellikle kilo vermek için ve sağlıklı bir yaşam tarzı için yaşam tarzı adına belirli başlı bir takım işlemler uygulanabilir. Bunlardan başlıca önemli detaylar ise spor yapmak ve diyet yapmaktır. Bu yapılacak olan işlemler zayıflamak için uygundur fakat bazı bölge yerlerinde bu değişiklikler için yağ yakmak oldukça zordur. Elde edilmek istenilen bir kiloya ulaşılsa dahi vücudun bazı bölgelerinde orantısız yağ dağılımı ve şekil bozukluğu meydana gelebilir. Özellikle karın yağ aldırma işleminde bazı bölgelerdeki yağ hücreleri küçültme konusunda oldukça dirençli olurlar.

karin-yag-aldirma-nedir

Genelde karın, bacak, bel, kalça basen ve kol gibi belirli başlı yerlerdeki yağlar diğer bölgelere göre daha az cevap verebilir. Hal böyle olunca da diyet veya spor yaparak yağ dokusunun az bir seviyeye inmesi oldukça zor hatta imkânsız olur. Bu bölge yerlerindeki fazla yağın incelmesi, deri elastikiyetinin sağlanması ve kontörünün daha estetik bir hale gelmesi için liposuction önerilebilir.

Karın Yağ Aldırma Operasyon Süreci Nasıl Olur?

Karın yağ aldırma işlemi sırasında daha çok belirtilen dirençli olan bölgelere enjeksiyon ile özel bir sıvı verilip şişirilme yapılır. Sonrasında ise bu bölge yerlerine birkaç mm lik belirli bir adet kesi yapılıp vakum cihazı ile bağlı kanüllerin bu kesiden geçirilmesi sağlanır. Böylelikle liposuction işlemi başlar. Aynı zamanda yağ parçalama operasyonu işlemi ultrason enerjisi ile de yapılır.

Parçalanmış olan yağlar tekrar vakum cihazı sayesinde çekilir. Bu yöntem sayesinde hasta kişiden güvenli sınır olarak bilinen 4.5 litreye kadar yağ çekimi yapılabilir. Bundan fazlası içinde elektrolit kontrolün yapılması önerilir. Liposuction işlem süresi alınacak olan bölge ve miktara göre değişiklik göstermekle beraber hemen hemen 1.5 saattir.

Karın Yağ Aldırma Operasyon Sonrası

Karın yağ aldırma operasyonu sonrası aynı gün içerisinde veya ertesi gün hastaneden çıkmak mümkün olabilir. Karın yağ aldırma ameliyatından sonra genelde ağrı kesici ilaçlara yanıt veren az oranda ağrı ve morarma görülebilir. Ameliyattan sonra özel bir korse kullanmak gayet iyi olur.

Sonrasında ise 4-6 hafta sonrasında korse kullanmak bırakılabilir. Kesiler belirli bir mm uzunlukta olacağı için yaklaşık olarak 2 ya da 6 ay sonra yara izi belli belirsiz bir hale gelir. Siz de böyle bir işlem için https://tugbadindar.com/hizmetler/yag-aldirma-liposuction sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yanıtla