Kartepe Kayak Merkezi’nde Yapılabilecek Etkinlikler

İstanbul’a 1 saatlik uzaklıkta olan Kartepe, yaz aylarında piknik yapabileceğiniz, doğa yürüyüşüne çıkabileceğiniz, enfes taze alabalık yiyebileceğiniz, ATV gezisi, trekking yapabileceğiniz bir yerken; kış aylarında Kartepe Kayak Merkezi’nin açılmasıyla, kayaktan hoşlananların tercih ettikleri turizm bölgeleri arasında bulunmaktadır.

Günübirlik gezi yapabilmenize olanak sağlamasının yanında tercihinize göre konaklama da yapabilmektesiniz. Ekonomik koşullarda kayak keyfi yaşamak isteyenler, günübirlik gezi yaparak uygun fiyatlı turlarla sabahın erken saatlerinde Kartepe’ye gidebilir.

Kartepe Kayak Merkezi’nin Özellikleri

Kartepe, kar sporlarının yapılmakta olduğu diğer turistik alanlardan, hem deniz ve hem de göl manzarasına sahip olması bakımından ayrılmaktadır. Bin yedi yüz metre yükseklikte bulunan Kartepe’ye ulaştığınızda, Sapanca Gölü ile İzmit Körfezi’ni görme şansınız da bulunuyor.

Kartepe kayak pistinin uzunluğu 3 milyon 500 bin metrekare olması bakımıyla Türkiye’nin en büyük pistleri arasında yer almaktadır. Kayak merkezine ulaştığınızda kaymayı bilmeyen kişiler ve profesyonel kayak yapan kişiler için farklı pistler organize edilmiş olmasıyla, keyifli bir şekilde kaymanın tadını çıkarabilirsiniz. Karın yağmadığı bir gündeyseniz, suni karların kullanılması sayesinde sorunsuz bir şekilde kayak yapmaya devam edebiliyorsunuz.

Özellikle İstanbul’da yaşamakta olan kişilerin hafta sonlarını değerlendirmek için tercih ettikleri Kartepe Kayak Merkezi Aralık ayının sonuyla, Şubat ayının sonuna kadar hizmet almanızı sağlamaktadır. Kayak yapacağınız alanın pist uzunlukları 400 metre ile 3500 metre olarak değişiklik göstermektedir ve 4 lift, 3 telesiyej ve 1 teleski mevcuttur.

Kartepe Kayak Merkezi Yemekleri

Karın vazgeçilmez yemeği olan sucuk ekmek tercih edebilir ya da mangal ve piknik alanlarında piknik yapabilirsiniz. Otellerin restoranlarında yemek ihtiyacınızı karşılayabilir, Türk ve dünya mutfaklarına ait yemeklerin tadına bakabilirsiniz.

Kartepe bölgesinde yapılan yemeklerin çoğu taş fırınlarda hazırlanmakta ve eşsiz tatları ziyaretçilerine sunmaktadır. Maşukiye’ye uğrayarak alabalık yiyebilirsiniz. Alabalık dışında çipura ya da levrek tercih edebilir, kiremitte hazırlanan balıkların tadına bakabilirsiniz. Sabahın erken saatlerinde Kartepe’ye gelen ziyaretçiler köy kahvaltısı yapabilir organik yetişmiş sebzelerin tadına bakabilirsiniz.

Kartepe’de Konaklama

Kartepe Kayak Merkezi’ne eğlenmeye gelen ziyaretçiler konaklama ihtiyacı duyduklarında butik otel ya da lüks otel seçimi yapabilirler. Maşukiye yaylarında ya da ormanlarda bungalov türü konaklama olanağından da yararlanabilmektesiniz. Ekonomik konaklamanın bir başka yoluysa pansiyonlardır. Konaklama tesisleri sayesinde kapalı yüzme havuzu, Türk hamamı, çocuk oyun alanları, spor salonu, bar, restoran gibi hizmetlerden ekstra yararlanma şansı da yakalayabilmektesiniz.

Yanıtla