Fotojenik Olma Yolları

Fotoğrafta güzel çıkmak; özellikle kadınların önemsediği bir konu olsa da erkekler arasında da önem verenler var elbette. Ama herkes de bilir ki, fotoğrafta güzel çıkma derdi, kadınlarla özdeşleştirilebilir. Makyajından, saçına; gülüşünden duruşuna kadar her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünürler. Ne yaparsa yapsın bir türlü fotojenik olamadığını düşünen kadınlar için birkaç tüyo verelim o zaman…

fotojenik

fotojenik

Fotoğrafta Güzel Çıkma Tüyoları

  • Her şeyden önemlisi en güzeli doğallıktır. Kendinizi sıkıntıya sokmanıza, gerilmenize gerek yok. O anda sanki fotoğraf çekilmiyormuş gibi, orada kamera yokmuş gibi doğal olun.
  • Duruş pozisyonu fotoğraflarda çok önemlidir. Direk kameraya dönük olarak değil de, hafif yana doğru dönük olun. Çok kasılmayın, çok dik durmak için uğraşmayın. Hafif yan dönmeniz, yeterli olacaktır.
  • Gülüşünüzdeki doğallık da en önemli unsurlardan biridir. Poz veriyorum diye yapmacık tebessümlerden kaçının. Bu yapmacıklık fotoğrafa da yansıyacaktır. Emin olun. Yapamıyorsanız, aklınıza komik bir olay getirerek doğal bir şekilde gülümseyebilirsiniz.
fotojenik olma

fotojenik olma

  • Fotoğraf çekinmek için ağır ve itici makyajlar yapmaktan kaçının. Her şeyinizde olduğu gibi makyajınızda da doğallık olsun.
  • Anlamlı bakışlar fotoğraflarda kendini hemen belli edecektir. Anlamlı ve etkileyici bakışlar için, kameraya başınızı biraz eğerek bakabilirsiniz. Bu size etkileyici bir bakış kazandırırken, siz de biraz anlam katarsanız, bu iş tamamdır.
  • Kıyafet seçiminde konusunda ise; kendinizi hangi kıyafetinizle daha güzel hissediyorsanız, onu tercih etmelisiniz.

Tekrar tekrar belirtmekte fayda var: Doğallıktan asla vazgeçmeyin.

Yanıtla