Sahte İşletmeleri Google Haritalar Üzerinde Bulabilir Miyim?

Bilmiyorum sizlerde farkında mısınız ama teknoloji artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi ve biz yapacağımız her şeyde çevremize değil internete danışır olduk. Teknolojiyi takip edemese bile birçok kişinin, herhangi bir işletmenin bilgilerine ulaşmak için Google’a çok fazla güvendiği bir gerçek.

Örneğin saçımızı arkadaşımıza değil, sosyal medya anketine gösteriyoruz ve güzel oyu veren yüzdelik dilim fazlaysa iyi hissedip o saç ile dışarı çıkıyoruz. Ya da bir restaurant, cafe, avm, dükkan ne kadar çok oy aldıysa o derece güzel geliyor gözümüze. Hiç gitmediğimiz yerler bile güvenilir gelebiliyor bize En çokta işletmeler için bu güveni kullanıyoruz çünkü gitmeden fikir sahibi olmak tercih yapmamızı kolaylaştırıyor.

İşletmenin bulunduğu yer, hangi saatler de açık olduğu, giden müşterilerin deneyimleri , yorumları ve telefon numarası gibi tek tuşla bir çok detaya erişim sağlayabildiğimiz bu işletme bilgileri yazık ki bazen gerçekten çok uzak veya sahte çıkabiliyor. Erişim kolaylığı hayatımıza büyük kolaylık sağlarken bu durumu kendi lehine çevirerek insanları dolandırmak isteyenlerde azımsanacak derecede değil. Bu güveni boşa çıkaran, aslında olmayan ama varmış gibi Google haritalara eklenmiş ve sahte hesaplardan beğeni yağmuruna tutulmuş milyonlarca işletme var. Bu da kullanıcıların aklına tek bir soru getiriyor ; Sahte İşletmeleri Google Haritalar Üzerinde Bulabilir Miyim?

Eskiden olsa bu soruya üzülerek hayır derdik ancak günümüzde durum değişti. Google yaşayan mağduriyetler arttığı ve arama motorunda “sahte işletmeleri Google haritalar üzerinde bulabilir miyim” cümlesi çok sık aratılmaya başladığı için artık bu duruma bir el atmaya karar verdi.

Sahte İşletmelere Gelen Düzenlemeler Nelerdir?

Sahte işletmeleri Google haritalar üzerinden bulabilir miyim? Diye düşünenler için Google artık yeni bir form sistemi geliştirdi. Sistem şu şekilde çalışıyor; Örneğin internetten bir işletme gördünüz yorumları yeri görünüşü gibi bilgiler dikkatinizi çekti ve gitmek istediniz. Ancak gittiğinizde hayal kırıklığına uğradınız çünkü internetten gördüğünüz bilgiler sizi yanılttı. Hemen bu işletme ile ilgili googlenin size sunmuş olduğu formu doldurup yanıltıcı bilgileri paylaşabiliyorsunuz.

Ancak kötü niyetli işletmeler olabileceği gibi kötü niyetli kullanıcıların da olabileceğini belirten Google formun hemen işleme alınmayacağını gerçekliğinin sorgulanacağını ve işletmeyi sabote etmek niyetinde ki kötü niyetli kişilere fırsat verilmeyeceğini de belirtiyor.

Yanıtla