Kablo Geri Dönüşüm

Geri dönüşüm malzemelerinden en önemli ve kullanım alanı sıklığı ile bilinen kablolar mevcut bulunuyor. Üzeri yalıtkan madde ile kaplı olan kablo geri dönüşüm için oldukça önemli olarak görülüyor. Hem kullanım alanı genişliği ile yıpranmış, kopuk ve hasar almış kabloların geri dönüşümü, alıcıları için büyük bir fırsat olarak gözüküyor. Hem büyük maliyetler verilmiyor hem de ürünü geri kazanarak doğada atık madde oluşumu önlenmiş olunuyor. Ürün  gördüğü zararlardan dolayı enerji akımı için yalıtkan olma özelliğini yitirdiğinde kullanılamaz hale gelmesi de kişileri ekonomik açıdan da oldukça zor duruma düşürüyor. Geri dönüşümü halinde hem kişinin ekonomisi sarsılmıyor hem de işlevselliğini geri kazanarak eskisi gibi kullanılmaya devam ediliyor.

Kablo Geri Dönüşüm Aşaması Ne kadar Zaman Sürüyor?

İşletmeler için atık kablo geri dönüşüm işlemi geri kazanım projeleri ile toplanma imkânı bulunuyor. Çevresel zarar da vermemesi için geri kazanım durumunda doğaya da zarar verilmemiş olunuyor. Üretim araçlarının fazladan enerji harcayarak ve fazladan imalat yapmasına olanak tanımadan bozulan hurda olarak görülen kabloları oldukça işlevsel hale getirerek kullanıma kazandırıyor. Ayrışma esnasında,  çevre kirliliğine sebebiyet verdiği için yasaklanmış olan geri kazanım, şimdi ise çok daha ileri teknoloji ile ürün ayrışması sağlanarak, çevre kirliliğine sebep olmadan geri kazanım yapılabiliyor. Bu şekilde çalışmayan hiçbir kablo atılmadan kullanım alanı genişletiliyor. E-atık olarak nitelendirilen geri dönüşüm ürünleri, kapsam bakımından aynı olarak görülüyor.

Kabloların Geri Dönüşüm Aşamaları

Dünyada sadece bir yıl içerisinde 50 milyon ton atık oluşuyor ve sadece geri dönüştürülebilen oran %20 olarak görülüyor. E-atık payı ise %30 olarak biliniyor. Tekrar kazandırılan ürünlerde, proses kullanımı ile çevre kirliliği miktarı düşürülüyor. Böylelikle ürün geri dönüşüm aşamasında, hiçbir şekilde doğaya ve çevreye zarar veremiyor. Üretimin geri dönüştürülmesi de, kalitesini ve içeriğinde herhangi bir değişime uğramasını sağlamadan, ilk halinde ki gibi olmasını sağlıyor. Kabloların diğer ürünler arasında geri dönüşüm oranı ise %100 olarak belirlenmiştir. Geri dönüşüm ile ilgili merak edilenleri öğrenmek için https://www.inanplastics.com/kablo-geri-donusum-hatti   adresinden hizmet alabilirsiniz.

Yanıtla