Fotoğraf Çekmenin İpuçları

Gelişen teknolojinin getirilerinden biri olan instagramı en küçüğümüzden en büyüğümüze kadar kullanmayan kalmadı. Her daim daha güzel fotoğraflar çekmek daha iyi görünmek için binlerce fotoğraf çekiyoruz ve bunu sosyal mecralarda sıkça paylaşıyoruz. Fotoğraf çekme yöntemlerini daha iyi bildiğiniz takdirde fotoğraflarınız daha güzel olabilir ve daha iyi bir instagram profiline sahip olabilirsiniz.

fotoğraf çekmek

fotoğraf çekmek

Fotoğraf Nasıl Daha İyi Ayarlanır?

Fotoğraf çekmeden önce odak noktasını ayarlamalı, fotoğrafın daha aydınlık ve parlak çıkmasına katkı sağlar. Fotoğraf çekeceğiniz anda ekrana dokunarak bu fotoğraf odaklamasını yapabilirsiniz. Farklı telefonlarda farklı ayarlama opsiyonları vardır. Kamera parlaklık ayarlarını bu şekilde ayarlayabilirsiniz.

Eğer loş bir ortamdaysanız ve güzel ve aydınlık fotoğraflar çekemiyor, yeteri kadar güzel fotoğraflar elde edemiyorsanız, arkadaşlarınızın telefonlarından flaşı açıp tutabilirsiniz. Eğer çok fazla ışık geliyorsa flaşın önüne peçete gererek bu sorunun da üstesinden gelebilirsiniz.

fotoğraf çekme teknikleri

fotoğraf çekme teknikleri

Selfie çekerken en önemli şeylerden biri açıdır. Direk karşıdan çekmek yerine hafif üstten çekerek gıdı bölgesine saklayabilirsiniz.  Daha ince bir yüzde görünebilirsiniz. Fotoğraf çekerken herkesten farklı bir tarz yakalamalı ve en özgün açıyı bulmalısınız. Böylece diğer klasik fotoğraflardan farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

Çok basit olan bir fotoğrafı kompozisyon ile son derece güzel görünen bir fotoğrafa çevirebilirsiniz. Küçük detayları, objeleri, simgeleri fotoğraf içinde doğru konumlandırmak fotoğrafınızın daha iyi gözükmesini sağlar.

Tabi fotoğraf uygulamalarının da bu alanda ki etkisini yadsımamak gerek. Ayarlarıyla kolaylıkla oynayarak bir fotoğrafı kısa sürede daha kusursuz hale getirebilirsiniz.

Yanıtla