En İyi Yağ Yakan 6 Besin

Kilo bazılarımız için ciddi bir biçimde sorun teşkil edebiliyor ve adeta su içsek yarıyor. İşte bu sorunu yaşayan insanların en temel problemlerinden birisi vücutta oluşan yağ birikimleri ki biz de bu yazıda vücudun neresinde olursa olsun oluşan yağların yakımı için kimi önerilerde bulunacağız.

acı biber

acı biber

Elbette bu besinleri tüketirken spor ve egzersiz yapmayı da ihmal etmemek gerekiyor.

  • Acı Biber Çeşitleri: Acı biber mükemmel bir kilo verdiricidir. Zira yapısı itibarıyla metabolizmayı hızlandırır ve vücuttan yağların atılmasını sağlar.
  • Az Yağlı Süt: Tam yağlı günlük sütlerin kilo aldırdığını biliyoruz ama bunun yerine az yağlı, yağsız sütlerin de yağ yakılmasını sağladığı bilimsel olarak kanıtlanmış durumda.
  • Yeşil Çay: Kilo vermek birçok insanın yeşil çayın mucizelerinden bahsettiğini mutlaka duymuşsunuzdur. O yüzden günden 2 fincan yeşil çay içilmesi ama asla abartılmaması tavsiye olunur.
yeşil çay

yeşil çay

  • Tam Tahıllar: Nasıl oluyor diye düşünmeyin. Zira tüm tahıllar oldukça ağır yapıdalar ve insanlar bu besinleri yer iken 2 katı efor harcadığından çok daha çabuk yağ yakıyor.
  • Yağsız Et: Izgara ya da haşlama biçiminde tüketildiği zaman ciddi anlamda işe yaradığı kanıtlanmış durumda. Sindirim sırasında yüzde otuz kalori yakılmasını sağlıyor.
  • Mercimek: Tam anlamıyla bir demir deposu olan mercimek tıpkı acı biber metabolizmanın hızlanmasını sağlıyor ki bu da yağ yakılmasını kolaylaştırıyor.  Günde bir tas mercimek çorbası ideal.

Yanıtla