Doğal Elma Sirkeniz, Hatice Teyze’den!

Marketlerden aldığınız hazır elma sirkelerinin ne kadar sağlıksız olduğunu biliyor musunuz? Sizlere sirke olarak satılan bu ürünlerin içerisinde neler olduğunu bilme imkânınız yok. Sadece etiket üzerinde yazan maddelerin olduğunu bilebilirsiniz. Onun dışında neler olduğunu, nasıl üretildiğini, hangi şartlarda ve hangi ortamlarda üretildiğini bilemezsiniz. Bu nedenle, alacağınız elma sirkelerini güvenilir yerlerden almanız tavsiye edilir.

Doğal Elma Sirkesi’nin Farkı Nedir?

Bir sirkenin doğal olduğunun kanıtlanabilmesi için, öncelikle sertifika sahibi bir firma tarafından üretilip üretilmediğine bakılmalı. Yani doğal elma sirkesi, doğal ürünler ürettiğine dair sertifikası olan firmalar tarafından üretilebilir.

elma sirkesi

elma sirkesi

Sertifika sahibi olmak, sanıldığı kadar kolay değildir. Bir firma, bu sertifikaya sahip olabilmek için çeşitli denetimlerden geçer. Bu denetim ve kontrollerde başarılı olabilirse, ancak o zaman sertifikaya sahip olabilir. Bu denetim ve kontroller de, bizzat devletin kendisi tarafından ve farklı kuruluşlar tarafından yapılır. Yani bir firmanın sertifikalı olması, ürünlerinin denetimden geçtiğini ve sağlık açısından son derece güvenilir olduğunu gösterir. Bu da demek oluyor ki; doğal elma sirkeleri, marketlerdeki hazır sirkelerden çok daha farklı!

Doğal elma sirkelerinde; elmalar, kimyasal hiçbir işleme tabi tutulmaz. Doğal ortamından toplanmış olan meyveler, meşe fıçılarda bekletilme yöntemiyle sirke haline getirilir. Bu da doğallığın en önemli adımıdır. Ve bu sirkelerin içerisinde en ufak katkı maddesi yer almaz. Paketleme aşamasında dahi, doğallığı bozmayacak şekilde davranılır.

Doğal Elma Sirkesi Nereden Alınır?

Marketlerdeki hazır sirkelerden vazgeçtiyseniz, sağlığınız açısından artık doğal elma sirkesi kullanmak istiyorsanız; aradığınız sirkeyi, www.haticeteyze.com adresinden bulabilirsiniz.

Elmaları yerinden yani Amasya’dan getiren bu firma, gerekli işlemleri yapıp beklemeye alır. Meşe fıçılar içerisinde toplam 2 sene bekleyen elmalar, kendi doğallıklarında sirkeleşirler. Ve ilk işlemden son aşamaya kadar; hiçbir katkı maddesi kullanılmaz. Ya da sirkeye renk vermesi açısından hiçbir boya vs. kullanılmaz.

“Hatice Teyze” firması, bahsedilen sertifikalara da sahip olan bir firmadır. Bu nedenle; doğal elma sirkesi de dâhil, sitede göreceğiniz tüm ürünlerin güvenilir olduğuna emin olun. Ve sipariş vermekte çekinmeyin!

Yanıtla