Banyo için Fayans Nasıl Seçilir?

Ev dekorasyonlarının vazgeçilmez bir diğer parçası ise fayanstır. Fayanslar ıslak zeminlerin yer aldığı tüm bölgelerde kullanılabilir özelliklere sahiptir. Banyolar ise bu bölgeler arasında ilk sırada yer almaktadır. Banyodaki fayanslar açık ve koyu renkli olarak piyasada bulunmaktadır. Popüler fayans modelleri arasında ise ahşap dokuya sahip olan fayans bulunmaktadır.

Banyonuzun dekorasyon stilinde parlak ve saten görünümlü olan metalik fayansları kullanırsanız daha modern bir dekorasyon stili elde etmiş olursunuz. Yeşil tonlarını kullandığınız zaman ise daha iddialı bir duruş elde edebilirsiniz.

fayans

fayans

Fayans seçimlerinde renklere dikkat ettiğiniz kadar aynı zamanda fayansın dayanıklı ve kaliteli olmasına da dikkat etmelisiniz. Özellikle fayansların suya dayanıklı olması uzun ömürlü olması açısından önemlidir. Banyo fayanslarını dekorasyona uyumlu olarak seçerken metrekare hesabı da yapmalısınız.

Fayans Seçiminin Püf Noktaları

Fayansların kolay temizlenebilir olan modellerini seçerseniz temizlik için ayıracağınız süreyi minimuma düşürürsünüz. Banyolar sık kirlenen ve ıslanan yerler olduklarından dolayı bu detaya dikkat etmeniz gerekmektedir.

banyo dekoru

banyo dekoru

Renk konusunda dilerseniz alternatif yöntemlere başvurabilir siyah ve beyaz karışımından üretilmiş olan fayansları da seçebilirsiniz. Siyah ve beyaz karışık renklerin yer aldığı fayans modelleri günümüzde yeni nesil dekorasyon stili arayışı içerisinde olanların sık sık tercih ettiği modellerdir. Bu renklerin aynı zamanda yeni evlenmiş olan çiftlerin de sık sık tercih ettiği renkler arasında yer almaktadır.

Yanıtla